Świetny początek sezonu
Sześć punktów w pierwszych kolejkach to dorobek punktowy naszego zespołu piłkarskiego.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Sześć punktów w pierwszych kolejkach to dorobek punktowy naszego zespołu piłkarskiego.
Informacja o konsultacjach społecznych w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz w sprawie zasad usytuowania miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie Gminy Głogówek
Nie posiadamy ani jednego zdjęcia tego człowieka. Wiemy o nim też niewiele. To on był członkiem ekipy, która uratowała obraz Matki Bożej z kościoła w Buszczu.
W środę 15 sierpnia przypada doroczny odpust w naszej parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
W niedzielę 12 sierpnia nasi piłkarze zagrają pierwszy mecz nowego sezonu.
Wczoraj tj. w środę (6.08) kilka minut po godzinie dziesiątej nasi druhowie zostali zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku do agresywnie zachowujących się owadów błonkoskrzydłych zagrażających życiu i zdrowiu człowieka w budynku na ulicy Mikołaja Kopernika w Racławicach Śląskich.
15 sierpnia to jeden z najważniejszych dni w naszej parafii, ponieważ wtedy przypada nasz Odpust. To także dzień związany z "Cudem nad Wisłą". To święto całej Polski.
Mało znanym faktem z historii Racławic Śląskich jest XVI wiek. Wtedy nasza miejscowość należała do Czech, do władcy Krnova. Z tego okresu zachował się jeden z najstarszych dokumentów świadczących o Racławicach Śląskich.
Wczoraj (poniedziałek) jeden z mieszkańców dokonał niezwykłego odkrycia w rzece Osobłodze. Niedaleko wodospadu w rzece unosiło się ciało psa.
W niedzielę 19 sierpnia w Wójcicach odbędą się siódme Opolskie Dni Madonn Kresowych. Tym razem ze szczególną prezentacją Racławic Śląskich.
Zjawiska atmosferyczne wywołują duże zainteresowanie. W ostatnich latach niewiele z nich można było podziwiać w naszej miejscowości.
W środę 25 lipca na placu Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogówku odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu dofinansowanego z Ministerstwa Sprawiedliwości.
Władze nazistowskie nie pozwoliły mieszkańcom Racławic na ucieczkę przed wojskami rosyjskimi. Ze zgodą czekano do ostatniej chwili.
Znany już jest nowy terminarz rozgrywek ligi okręgowej na sezon 2018/2019.
Stowarzyszenie Miłośników Kolei pomaga organizować kolejną imprezę kolejową w naszym regionie.
Wczoraj prace przy drodze trwały grubo po 19-stej. Drogowcy wylewali trzecią warstwę asfaltu. Popołudniu rozpoczęli w okolicy ostatniego domu na ul. Głubczyckiej, a późnym wieczorem dotarli aż za żwirownię.
Poziom wody w naszej rzece znajduje się w tzw. strefie stanów wysokich.
Słowo "nowa" napisaliśmy nie bez powodu, ponieważ praktycznie wszystko zostało albo odświeżone, albo przygotowane od nowa!
Łatwo można zauważyć, jak wyglądają prace remontowe przy ul. Głubczyckiej, ponieważ robotnicy pracują przed domami mieszkańców. Jak się okazuje dużo, a może więcej, dzieje się za naszą miejscowością.
W minioną sobotę strażacy z naszej jednostki zostali rozdysponowani do ugaszenia pożaru na ul. Mikołaja Kopernika
309 dzień roku
Wschód słońca: 5:47.
Górowanie słońca: 10:33.
Zachód słońca: 15:20,
Brzask:: 05:13, Zmierzch:: 15:54,
Dzień będzie trwał: 10 godzin i 41 minut.
Imieniny:
Elżbiety, Slawomira, Dominika
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
Święta i dni nietypowe:
Dzień postaci z bajek
Kartka z kalendarza
1916: W Warszawie i Lublinie ogłoszono Akt 5 listopada, w którym cesarz Niemiec Wilhelm II i cesarz Austro-Węgier Franciszek Józef I zapowiadali utworzenie Królestwa Polskiego z ziem polskich "panowaniu rosyjskiemu wydartych".



