Bezpieczniej na przejeździe kolejowym w Racławicach Śląskich
Zakończyły się prace naprawcze na przejeździe kolejowym przy ulicy Stefana Batorego w Racławicach Śląskich, znajdującym się na 95. kilometrze linii kolejowej nr 137 Katowice-Legnica.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Różne ślady historyczne mówią nam co innego. Jedni z mieszkańców remontując swoje domy na tej ulicy znajdywali na drewnianych parapetach wyrysowane daty np. 1933, inni 1937, a inni na belkach poddasza 1929. Trudno powiedzieć skąd taka rozbieżność. Faktem jest, że byli niemieccy mieszkańcy wsi mówili nam, że tzw. osiedle zbudowano gdzieś pomiędzy 1929, a 1933 rokiem na południowo-zachodnim krańcu wsi.
Domy te były swego rodzaju nagrodą. Racławickie rodziny zakładały w jakimś lokalnym banku książeczki oszczędnościowe, na które wpłacano co pewien czas gotówkę. A był to okres panującej ogromnej inflacji. Kiedy władze lokalne wydały pozwolenie na budowę, to domy według jednego i tego samego wzoru mogły zbudować tylko tego rodziny, które na wspomnianych książeczkach zgromadziły najwięcej środków. Był to też czas wzrostu liczebności mieszkańców dawnych Deutsch Rasselwitz.
Ten materiał dostępny jest tylko dla osób posiadających aktywny kod dostępu. Nie masz jeszcze kodu odblokowującego? Zobacz, jak go zdobyć.
Czytelnicy, którzy zakupili i posiadają aktywny kod dostępu mogą się tutaj zalogować i odblokować możliwość przeglądania strony bez ograniczeń zyskując dostęp do jej wszystkich artykułów i zdjęć.
Kod możesz zakupić/otrzymać na 3 sposoby. Możesz już teraz kupić go w sklepie on-line. Możesz zostać naszym Patronem. Możesz opłacić dostęp do treści strony przelewem. Sam wybierasz metodę. Wszystkie informacje znajdziesz tutaj.
Posiadając wykupiony dostęp do treści strony Raclawice.NET Ty i Twoi domownicy zyskują możliwość czytania 4 tysięcy artykułów i przeglądania ponad 10 tysięcy zdjęć + wszystko to, co nowego pojawi się na stronie w okresie ważności Twojego kodu.
Możliwość przeglądania unikalnych treści, opisów wydarzeń, newsów, analiz, które nie są dostępne nigdzie indziej. Serwis dostarcza mieszkańcom wysokich jakościowo treści, których nie znajdziesz w żadnym innym miejscu Internetu.
Zobacz jak krok po kroku odblokować dostęp.
Kupując dostęp do strony Raclawice.NET zyskujesz możliwość przeglądania bez ograniczeń tysięcy artykułów i zdjęć. To dostęp do wartościowych, ciekawych, unikalnych, rzetelnych i aktualnych informacji.
Kupując kod w sklepie on-line oglądasz wszystkie nasze treści niemal od razu! Kod wyśle do Ciebie oprogramowanie sklepu niezależnie od dnia, pory dnia i miejsca na świecie, w którym przebywasz. Jeżeli wolisz inną formę opłat za dostęp do strony, to możesz zostać naszym Patronem.
Przygotowanie tysięcy zdjęć, tekstów i materiałów wymaga ogrom wysiłku. Zrobiliśmy to za Ciebie. Dajemy gwarancję, że nasz materiał jest fachowy, rzetelny, a przede wszystkim unikalny. Nie musisz przeszukiwać innych serwisów, ponieważ to u nas znajdziesz sprawdzone informacje o i z Racławic Śląskich. Robimy to profesjonalnie już od 20 lat.
Jeżeli szukasz aktualnych informacji o Racławicach Śląskich, to tylko u nas. Jeżeli szukasz ciekawych informacji historycznych o Racławicach, gminie Głogówek, pograniczu, kolei itp. to tylko na stronie Raclawice.NET.
Zakończyły się prace naprawcze na przejeździe kolejowym przy ulicy Stefana Batorego w Racławicach Śląskich, znajdującym się na 95. kilometrze linii kolejowej nr 137 Katowice-Legnica.
Na starych drewnianych belkach domów na ul. Konopnickiej są wypisane daty 1925 lub 1928, ale nie mogą opisywać czasów kiedy te domy zbudowano. Dlaczego? Czy krach na Wall Street miał wpływ na budowę domów na Konopnickiej?
Rozpoczęła się wymiana lamp oświetleniowych na ulicach w Racławicach Śląskich.
W tym artykule zobaczysz unikalne i nigdzie wcześniej nieprezentowane zdjęcie ul. Zwycięstwa.
To, co czeka nas w najbliższych miesiącach gmina Głogówek nazywa: Ledową rewolucją! I ma rację.
Ulica Ogrodowa to jedna z kilku ulic naszej wsi, której nazwa nie zmieniła się od ponad 150 lat.
193 dzień roku
Wschód słońca: 4:54.
Górowanie słońca: 12:55.
Zachód słońca: 20:57,
Brzask:: 04:11, Zmierzch:: 21:40,
Dzień będzie trwał: 17 godzin i 29 minut.
Imieniny:
Jana, Brunona, Bonifacego
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika
Święta i dni nietypowe:
Dzień ludności
Kartka z kalendarza
1892 ur.: Bruno Schulz - prozaik, krytyk literacki, grafik, rysownik