Nasza linia kolejowa zgłoszona do programu Kolej+
Dobre wiadomości: w tym tygodniu minął termin zgłaszania projektów do realizacji zadań w ramach programu Kolej+. Jest tam nasza linia kolejowa do Głubczyc i Raciborza.
Dziennik internetowy Racławic Śląskich wpisany do rejestru czasopism. Dostarczamy Wam sprawdzonych i ciekawych informacji już od 2005 roku.
Dobre wiadomości: w tym tygodniu minął termin zgłaszania projektów do realizacji zadań w ramach programu Kolej+. Jest tam nasza linia kolejowa do Głubczyc i Raciborza.
To był dobry rok dla bocianów spędzających "wakacje" w Racławicach Śląskich.
Sierpień obfituje w maryjne święta. W tym miesiącu jest ich aż osiem. Dziś przypada uroczystość NMP Częstochowskiej.
Sierpień to miesiąc, w którym w Diecezji Opolskiej ks. biskup wręcza księżom dekrety przeniesienia lub skierowania do pracy w parafiach.
Z końcem wakacji wracają bezpośrednie pociągi do stolicy Dolnego Śląska oraz w Kotlinę Kłodzką.
W sobotę w Racławicach Śląskich obchodzono doroczny odpust parafialny.
W najbliższą sobotę 15 sierpnia odpust parafialny w Racławicach Śląskich. Ale to nie jedyne ważne wydarzenie tego dnia.
Ekipa remontująca torowisko na racławickiej stacji nie oszczędza sił. Według ogłoszenia zamieszczonego na jednym z peronów roboty budowalne mają zakończyć się do 17 sierpnia.
Jutro (sobota) rusza nowy sezon piłkarskiej A-klasy.
Wśród starych zdjęć wykonanych w Racławicach Śląskich rzadko spotyka się tak dobrze opisane jak to.
Po trwających dwa dni opadach nieznacznie zwiększył się poziom wody w rzece Osobłodze.
Za nami połowa wakacji. Od początku sierpnia w stałych punktach dystrybucyjnych dostępny jest już najnowszy numer Życia Głogówka.
Kierowcy uważajcie i zdejmijcie nogę z gazu na drodze wojewódzkiej 417.
W Internecie pojawiają się informację o tym, że od grudnia na naszej linii kolejowej będzie kursował pociąg łączący Olsztyn, Warszawę i Polanicę-Zdrój.
Od kilku tygodni trwa remont północnego toru na naszym dworcu.
Po zakończeniu niedzielnej Mszy Św. miał miejsce obrzęd błogosławieństwa samochodów należących do naszych parafian.
Opolski Związek Piłki Nożnej ogłosił terminarz rozgrywek A-klasy.
W drugiej turze wyborów prezydenckich w Racławicach Śląskich zwyciężył Andrzej Duda.
Burmistrz Głogówka ogłosił ciekawy konkurs, w którym nasze sołectwo ma spore szanse na wygraną. Wszystko zależy od mobilizacji mieszkańców.
Wczoraj (wtorek) wiceminister Janusz Kowalski gościł w Racławicach Śląskich. Rozmawiał z mieszkańcami na temat rewitalizacji linii kolejowej do Głubczyc i Raciborza.
263 dzień roku
Wschód słońca: 6:33.
Górowanie słońca: 12:43.
Zachód słońca: 18:53,
Brzask:: 06:01, Zmierzch:: 19:25,
Dzień będzie trwał: 13 godzin i 24 minuty.
Imieniny:
Filipiny, Eustachego, Euzebii
Aktualny okres kościelny:
Okres zwykły
W kościele katolickim:
Wspomnienie świętych Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników
Kartka z kalendarza
1503 ur.: Andrzej Frycz Modrzewski - pisarz polityczny